Czym jest oświecenie

Czym jest oświecenie?

Czym jest oświecenie? Większość ludzi myśli, że wraz z oświeceniem wszystko staje się łatwe. Nie, nie staje się łatwe! Większość ludzi myśli, że wraz z oświeceniem nagle zaczyna spływać góra gotówki, wszyscy cię kochają i szanują, że jesteś seksowny i zmysłowy. No cóż, niekoniecznie. W istocie problemy wcale nie muszą zniknąć, ale ma miejsce całkowicie odmienne ich postrzeganie, zupełna zmiana perspektywy. Problemy nie są już wielkimi potworami i demonami. Nagle stają się drobnymi utrapieniami i dokuczliwościami, z którymi bez trudu możesz sobie poradzić.

Wielu ludzi myśli, że oświecenie polega na wszechwiedzy, że Wzniesiony Mistrz wie wszystko. Nie. Prawdę mówiąc, będąc oświeconym wiesz mniej, niż wiedziałeś do tej pory, ponieważ wszelkie detale stały się mało ważne. Fakty i liczby są nieistotne. Matematyka i nauka są ciekawe, ale tak naprawdę nie stanowią fundamentu tworzenia.

Czym jest oświecenie?

W oświeceniu nie potrzebujesz wiedzieć wszystkiego. Oświecenie nie oznacza posiadania parapsychicznych zdolności, takich jak wgląd w przyszłość. Owszem, może wszyscy będą tłumnie do ciebie przychodzić jako do oświeconej istoty, żeby się dowiedzieć, co wydarzy się jutro. Ale od razu Ci powiem co masz im odpowiedzieć – Jutro będzie prawdopodobnie takie samo jak dzisiaj, ponieważ ludzie mają skłonność do działania według tych samych schematów. Wpadają w rutynę i tak naprawdę nie podejmują zbyt wielu decyzji zmieniających ich życie.

Czym jest oświecenie

Integracja i wolność

Oświecenie jest integracją a niżeli nagłym przepływem wiedzy czy posiadaniem wszystkiego. Integrujesz wszystkie swoje aspekty, jak również duchową istotę i ludzką istotę z JA JESTEM. Integracja następuje wówczas, kiedy pojawia się w tobie współczująca akceptacja samego siebie. Integracja następuje, kiedy kochasz siebie bez sprzeciwu i żadnych zastrzerzeń. W raz z taką miłością i akceptacją, wszystkie części, cienie i aspekty ciebie znajdują droge powrotną do domu, aby się połączyć. Czujesz się wtedy raczej spełniony, aniżeli pokawałkowany. Zamiast czuć się jak element puzzli, czujesz się całością.

Oświecenie jest wolnością. Jest wiele rzeczy, które trzymają cię z dala od wolności, takich jak przyzwolenie na utknięcie w bardzo starych energiach i traumach czy zgoda, aby inni ludzie decydowali o twoim życiu. A ty wciąż pozostajesz zamknięty w umyśle, w jednej z największych iluzji i ograniczeń. Wszystko to jest przyczyną braku wolności.

Odzyskując integrację i wolność oswiecenia, nagle stwierdzasz, że tak naprawdę nic nie ma znaczenia. Być może zapytasz – ale skoro nic nie ma znaczenia, to jaki w tym cel? W gruncie rzeczy nie ma żadnego celu. Nie istnieje żaden sens życia. Och to pewnie zbije cie z tropu! Ale widzisz, nie chodzi o poszukiwanie sensu życia, ponieważ oświecona istota uświadamia sobie, że w życiu chodzi po prostu o doświadczenie. Życie istnieje dla radosnego doświadczania… jest grą żyjącej świadomości. Tak więc.. nie potrzebujesz żadnego celu! Możesz funkcjonować w poczuciu obfitości życia, żeby zwyczajnie cieszyć się jego grą.

Oświecenie jest wolnością od celów, powodów, zamiarów, znaczeń.. i nigdy nie jest nudne. Nagle zaczynasz żyć wielowymiarowym, pełnych kolorów życiem, na wysokim poziomie doświadczania, a nie linearną, trójwymiarową egzystencją wypełnioną mozołem i wysiłkiem. Nagle stajesz się świadomy tak wielu spraw – innych rzeczywistości, innych wymiarów, oraz zdolności do gry, bawienia się i doświadczania, nie czując się przy tym zranionym, pokawałkowanym czy umęczonym i nie zapominając, kim naprawdę jesteś.

Trudy oświecenia

Oświecenie, jest naturalną ewolucją dla każdej istoty obdarzonej duszą. Nie możesz studiować swojej drogi do oświecenia. Nie ma żadnej książki, która mogłaby dostarczyć ci kodu czy klucza, aby to osiągnąć. Uczyłeś się tak wielu rzeczy w przeszłości – filozofii, religii – odkrywałeś najróżniejsze tajemnice.. i w tym czasie to ci służyło. Ale żadna z tych rzeczy nie ma dla ciebie odpowiedzi TERAZ. Ani Biblia, ani Koran ani Tora, ani żadna inna święta księga.. ponieważ one wszystkie zostały napisane przez nie – oswiecone istoty. Były to zdolne jednostki, sympatyczni ludzie, ale nie oświecone istoty.

Odkryjesz, że oświecenie przychodzi w naturalny sposób. Nie wymaga żadnego wysiłku. Nie musisz używać siły woli czy determinacji. Nie ma nic do forsowania. Oświecenie przychodzi wraz z PRZYZWOLENIEM. 

Czym jest oświecenie

Więcej: Gra świadomości. Jak powstaje twoja rzeczywistość i jak możesz ją zmieniać. Adamus Saint Germain w przekazie Geoffrey’a i Lindy Hoppe

eśli chcesz poszerzyć swoją świadomość zapraszam do moich zakładek oferta i terapie. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

 

Jeśli podobał ci się post, pzrekaż go dalej. Może inni też potrzebują tych słów