czym jest swiadomosc

Czym jest świadomość?

Czym jest świadomość? Skąd ona pochodzi? Ludzie na ogół w bardzo niewielkim stopniu rozumieją świadomość. Ona jest zupełnie nieodkryta i nieznana. Mimo całego rozwoju nauki, matematyki i funkcjonowania potężnych komputerów, zdumiewające jest to, że świadomość nadal nie wchodzi w skład większego zainteresowania na tej planecie. I chociaż świadomość to podstawa tworzenia – to ona powołuje do życia wszelkie stworzenie – ludzie zasadniczo nie są jej świadomi. To powinno wam pokazać, dlaczego świat jest dzisiaj gdzie jest, jak również dlaczego istnieje tak ogromne zapotrzebowanie na badaczy świadomości, w tym inżynierów i naukowców.

Czym jest świadomość Jam Jest

Interesujące, że bardzo niewielu ludzi rozmawia o pochodzeniu energii, a jeszcze mniej o pochodzeniu świadomości. (…) to jedna z najbardziej fundamentalnych dynamik we wszechświecie, a jednak wciąż większość ludzi zajmuje się swoim codziennym życiem, bez jednej myśli poświęcoej tej kwestii. Większość ludzi nigdy nie wczuje się w intymność i pasję JA JESTEM, JA ISTNIEJĘ.

Nawet grupy religijne czy wspólnoty New Age nie rozumieją bardzo prostych zasad świadomości i energii, ponieważ są zajęte dystrakcjami, czyli odwracaniem uwagi za pomoca obiektów kultu, takich jak bogowie, anioły, święci, przewodnicy duchowi oraz za pomocą procedur uzdrawiania i urządzeń wyrównujących energię. Nazywam to makyo – czyli duchowe dystrakcje – ponieważ bez podstawowego, intuicyjnego rozumienia świadomości i energii te rzeczy zawodzą, jeśli chodzi o doprowadzenie do głębokiego odczucia pasji duszy i świadomości. (…) a bez tego, wszystko jest tylko mentalnym i filozoficznym odwracaniem uwagi.

Kiedy ludzie zaczną pojmować świadomość nie w kategoriach religijnych czy intelektualnych, ale raczej jako rdzenną esencję całego stworzenia, zrobią ogromny skok w swojej ewolucji.

Nie ma życia bez świadomości

Wszystko pochodzi ze świadomości. Drzewa, ptaki, woda, kwiaty, psy, muzyka, pokarm, a nawet myśli nie istniałyby, gdyby nie świadomość. Świadomość jest rdzeniem wszystkiego, a energia narodziła się z jej pasji. Można powiedzieć, że energia to świadomość inspirowana pasją.

Pasja duszy jest głęboka, subtelna i tak bardzo cicha, a jednocześnie bogata. (…) nigdy nie odejdzie i nigdy nie zniknie. Owszem, czasem będziecie jej bardziej świadomi, a czasem mniej, ale ona zawsze jest obecna. To w istocie piękne uczucie, którego nie da się opisać słowami. Pasja waszej duszy – JA JESTEM, JA ISTNIEJEstworzyła energię, ponieważ dusza chciała siebie doświadczać w każdy możliwy sposób. Chciała żyć pośród tego co sama stworzyła i doświadczyć poszerzenia i kurczenia, ekspansji i regresu.. oraz wszystkiego pośrodku.

Energia stworzona z pasji duszy, odpowiada za grę świadomości, ekspresję świadomości. To znaczy, że bez względu na to, co robicie, albo w jaki sposób coś odgrywacie, energia zawsze reaguje. Energia jest bardzo dosłowna i odpowiada bardzo dosłownie na waszą grę – na to co naprawdę wyrażacie – i manifestuje to w waszym życiu. Kiedy zmienia się gra, zmienia się ustawienie energii i ona odpowiednio reaguje. Nawet jeśli myślisz, że coś udajesz albo coś zmyślasz, energia nadal reaguje.

Świadomość. Czym ona jest?

Świadomość jest jak spirala, zawsze rozwijająca się ale też zawsze powracająca do swego punktu odniesienia. Wyobraź ją sobie jako trójwymiarową spiralę. Kiedy twoja świadomość otwiera się i rozszerza, układa się w spiralę. Po każdej ewolucji powraca do pierwotnej prostoty  ale w bardziej rozwiniętej formie. Za każdym razem, kiedy zrobi kolejny obrót po spirali, powraca do prostego JA ISTNIEJĘ, ale jest teraz bardziej rozszerzona niż kiedykolwiek przedtem. Następnie kolejny raz dokonuje ekspansji, wchodząc w doświadczenie i głebiej w prawdę oraz w miłość do samej siebie.

Świadomość jest zdolnością postrzegania, samoświadomością. Ona nie jest myślą, a taki pogląd jest jedną z przeszkód w jej zrozumieniu. Kiedy ludzie zaczną pojmować różnicę pomiędzy świadomością a myślą, zaczną dokonywać wręcz kwantowych skoków w swoim zrozumieniu. Zaczną rozumieć “brakujące” dziewięćdziesiąt pięć procent materii i energii oraz to, czym jest przestrzeń między cząsteczkami. Ta “przestrzeń”wypełniona jest nieuaktywnioną, uśpioną energią – energią, która trwa w naturalnym stanie. Na razie naukowcy nie rozpoznają jej, ponieważ nie mają odpowiednich instrumentów i nie rozumieją roli świadomości w kreacji.

czym jest swiadomosc

Więcej: Gra świadomości. Jak powstaje twoja rzeczywistość i jak możesz ją zmienić. Adamus Saint Germain w przekazie Geoffrey’a i Lindy Hoppe.

Jeśli chcesz poszerzyć swoją świadomość zapraszam do moich zakładek oferta i terapie. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Jeśli podobał ci się post, pzrekaż go dalej. Może inni też potrzebują tych słów