Jak praktykować wdzięczność

Jak praktykować wdzięczność

Jak praktykować wdzięczność? Jak odnaleźć szczęście? Wdzięczność jest siostrą miłości.

Jeżeli jesteśmy wdzięczni, nie możemy jednocześnie odczuwać biedy i niedostatku…Tam gdzie jest wdzięczność, nie ma miejsca na depresję, wątpienie, zły humor, urazę, poczucie niższości, czy zgorzknienie. Wdzięczność wywołuje w nas uczucie pełni.

Wszystko, czego sobie życzysz, będzie strumieniem płynącym przez Twoje życie, ponieważ uniwersum kocha wdzięcznych ludzi. Taka postawa ducha jak magnes przyciąga jeszcze więcej dobra. Wszystko czemu poświęcamy naszą uwagę wzrasta.

“Gdy wstajesz rano, dziękuj za światło poranka. Swoje życie i siły, które posiadasz. Dziękuj za pożywienie i radość płynącą z każdego kolejnego dnia życia. Jeżeli nie znajdujesz niczego, za co mógłbyś wyrazić wdzięczność, to winę za to ponosisz tylko Ty sam” 

Jak praktykować wdzięczność

Jeśli jesteśmy wdzięczni, otrzymujemy więcej…

Jeżeli jesteśmy wdzięczni, wówczas wywołujemy kolejne pozytywne uczucia  oraz otwieramy się na światło.  Jeżeli chcę otrzymać pewien konkretny wynik, np.; miłość, wówczas moja świadomość jest wybrakowana, co powoduje jeszcze więcej niezadowolenia i niedostatku.  Jeżeli czegoś sobie życzymy, to musimy świadomie zachowywać się tak, jakbyśmy to już otrzymali. W przeciwnym razie sygnalizujemy, że odczuwamy wyraźny brak, a to prowadzi do straty. Jezus z Nazaretu, który był wielkim mistykiem, wyjaśnił to słowami:

„Bo kto ma temu będzie dane; a kto nie ma, pozbawią go i tego co ma”.

W naszym Uniwersum nie występują braki, a Matka Ziemia w nadmiarze daje nam wszystko, co jest do życia potrzebne. Wszelki niedostatek w świecie wytwarza człowiek z powodu strachu i chciwości. Ludzie otrzymują nie to, czego chcą, lecz to czym sami są.

Jak praktykować wdzięczność

Więcej : „Ho’oponopono” Urlich Duprree, Andrea Bruchacova

Zapraszam na moją stronę do zakładki terapie, znajdziesz tam informacje na temat hawajkich technik uzdrawiania.

 

Jeśli podobał ci się post, pzrekaż go dalej. Może inni też potrzebują tych słów