Czym jest przeznaczenie

Klucz do szczęścia

Cały świat szuka pomyślności dla siebie, którą nazywa czasami szczęściem. Pomimo wszystko wielu z tych, którzy szukają z takim samozaparciem, nie zdaje sobie sprawy, czym on właściwie jest i gdzie można go znależć. Prawda jest taka, że klucz do szczęścia jest w ich zasięgu.

Klucz do szczęścia

Klucz do szczęścia

Klucz do szczęścia i nieodłączna moc w nim zawarta to samokontrola i skorygowanie siebie.  Jest to bardzo łatwe do osiągnięcia, gdy nauczymy się tej prawdy, że człowiek w sam w sobie jest Obecnością Jam Jest i inteligencją, która kontroluje i zarządza wszystkim.

Wokół każdego człowieka, jest cały świat myśli, stworzony przez niego. Wewnątrz tego mentalnego świata jest nasienie, Obecność Boga, Jam Jest, które jest jedyną obecnością działającą we Wszechświecie i rządzącą całą energią. Energia ta może być zintensyfikowana ponad swoje granice przy pomocy świadomej działalności człowieka. Wewnętrzna Boska Obecność może być porównywana z nasieniem brzoskwini. Świat myśli, który ją otacza podobny jest do miąższu owocu. Miąższ reprezentuje nie tylko świat mentalny stworzony wokół człowieka, ale i uniwersalną substancję elektroniczną, która zawsze czeka na uaktywnienie przez świadome decyzje człowieka, aby urzeczywistnił jej widoczną formę, o jaką mu chodzi albo którą pragnie. Bezpieczną drogą do prowadzącą do zrozumienia i stosowania tej świadomej władzy jest samokontrola.

Co chce powiedzieć przez słowo samokontrola?

Po pierwsze – uznanie inteligencji Jam Jest jako jedynej aktywnej działalności.  

Po drugie – świadomość tego, że nie istnieją granice czy ograniczenia dla mocy używania jej.

Po trzecie – ludzie otrzymują wolną wolę i swobodę działania tworzą w otaczającym ich świecie to wszystko, na czym skoncentruje się ich uwaga.

Nadszedł w końcu moment, kiedy wszyscy powinni zrozumieć, że myśl kształtuje władze twórczą, największą jaka istnieje w tym życiu i w tym Wszechświecie.

(…) Gdy człowiek osiągnął wystarczającą samokontrolę, może utrzymywać swoją myśl skoncentrowaną przez dłuższy czas na jakimś życzeniu, wiedząc, że tą która myśli, czyli Bogiem w Działaniu, jest Obecność Jam Jest, wtedy może wizualizować lub urzeczywistnić to, czego chce lub potrzebuje.

Klucz do szczęścia

Więcej: Złota Księga Saint Germain

Wszytkie wpisy z serii motywacja  znajdziesz w kategorii MOTYWACJA.

Jeśli chcesz poszerzyć swoją świadomość zapraszam do moich zakładek oferta i terapie. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Jeśli podobał ci się post, pzrekaż go dalej. Może inni też potrzebują tych słów