Partner idealny

Partner idealny. Jak odnaleźć miłość?

Jaki powinien być [artner idealny? Jak go odnaleźć? Co zrobić aby go spotkać? Wielu z nas ma pewne wyobrażenia na temat idealnego partnera. Snujemy wizję na temat jego wyglądu, zachowania czy cech charakteru. Czy partner idealny jest naszą receptą na szczęście?

Prawda jest taka, że szczęście związku nie zależy od tego, czy nasz partner przypomina upragniony ideał….

Partner idealny

Jaki powinien być idealny partner?

Dawno, dawno temu do pewnego mistrza zen przyszedł człowiek i powiedział, że nie może znaleźć dla siebie partnerki, która by mu odpowiadała i którą kochałby do końca życia.

– A jaka miałaby być ta kobieta? – zapytał mędrzec.

Człowiek zastanowił się chwilę, a potem rzekł:  Tęsknię do kobiety kochającej, mądrej, odpowiedzialnej, szlachetnej, radosnej, czułej, wrażliwej, delikatnej, pięknej, zmysłowej, zaradnej, silnej, samodzielnej… która kochałaby mnie do końca życia. Dodał jeszcze kilka równie rzadkich cnót, po czym zapytał mnicha, co ma począć.

Mędrzec zajrzał mu głęboko w oczy i powiedział:  Znam absolutnie pewny, lecz bardzo trudny sposób, dzięki któremu spotkasz właśnie taką kobietę.

– Jaki to sposób?! – zapytał ucieszony człowiek. Jeśli mi go zdradzisz, oddam ci wszystko, co posiadam!

– Niczego od ciebie nie potrzebuję – odpowiedział mistrz. – Musisz mi tylko przysiąc, że z niego skorzystasz.

Człowiek przysiągł na wszystkie świętości, że zastosuje się do rady mędrca, a kiedy trochę się uspokoił, mistrz z naciskiem wyszeptał mu do ucha:

– Jeśli pragniesz spotkać kobietę kochającą, mądrą, odpowiedzialną, szlachetną, radosną, czułą, wrażliwą, delikatną, piękną, zaradną, silną i samodzielną – to najpierw sam musisz się takim stać. Tylko w ten sposób ją znajdziesz. A nawet jeśli jej nie spotkasz, nie będzie to już wtedy miało dla ciebie większego znaczenia. 

Partner idealny

Przypowieść Autor Nieznany.

Odpowiedz sobie sama, czy do szczęścia w zwiąku potrzebny nam jest ideał?

Jesli chcesz sobie pomóc i zmienić swoje życie, zapraszam do moich zakładek oferta i terapie. 

Jeśli podobał ci się post, pzrekaż go dalej. Może inni też potrzebują tych słów