Poczucie własnej wartości

Poczucie własnej wartości. Wartość kobiety.

Czym jest poczucie własnej wartości? Jaką wartość stanowi kobieta? Dlaczego kobiety oceniają swoją wartość przez pryzmat powodzenia u mężczyzn? Dlaczego w momencie rozstania, kobiety tracą pewność siebie i popadają w komleksy?

Wiele czynników ma wpływ na nasz sposób postrzegania m.in. okres dzieciństwa, czas przed poczęciem, czas ciąży. Dziecko wóczas odbiera emocje matki, a wszystko wpisane jest w naszą pamięć komórkową. Bardzo ważne sa okoliczności jakie towarzyszyły w trakcie rozwoju dziecka. Czy miało wystarczające wsparcie? Czy było kochane? Czy było doceniane? Czy pochodziło z rodziny z problemami alkoholowymi? Czy cierpiało na ciężką chorobę? Możemy postawić wiele takich pytań. Najważniejsze, aby uzmysłowić sobie fakt, czy miało ono możliwość zbudowania pozytywnego obrazu własnego siebie?

Poczucie własnej wartości pochodzi z wyboru, nie jest nam wrodzone…Twój umysł i osobowość są najcenniejszą wartością i atutem. Nikt Cię nie zauważy, jeśli sama siebie nie docenisz. Liczą się tylko Twoje pragnienia, uczucia i marzenia.”  

Sharon Wegscheider-Cruse
Poczucie własnej wartości

Poczucie własnej wartości – przypowieść

Dla tych, które zapominają ile są warte…

Kiedy Bóg stworzył kobietę, pracował do późna szóstego dnia. Przechodził obok anioł i zapytał:

“Dlaczego poświecasz tyle czasu właśnie temu dziełu?”

A Pan odpowiedział:

“Czy zauważyłeś wszystkie szczegóły, jakie muszę uwzględnić, żeby ją ukształtować? Musi być zmywalna, choć nie zrobiona z plastiku, mieć więcej niż dwieście ruchomych części, które mają być wymienialne i musi ona funkcjonować na wszelkiego rodzaju pożywieniu… musi być zdolna objąć kilkoro dzieci na raz, przytulić tak, by uzdrowić co jest do uzdrowienia – od słuczonego kolana, do złamanego serca, a to wszystko musi zrobić tylko dwiema rekami.”

Anioł był pod wrażeniem.

“Tylko dwiema rękami…niemożliwe! I to jest model standardowy?! To zbyt wiele pracy jak na jeden dzień… Jutro dokończysz.”

“Nie będę czekał do jutra” – powiedział Pan. Jestem już tak bliski ukończenia tego dzieła. Stanie się najmilsze mojemu sercu.Ona sama siebie leczy, kiedy zachoruje i potrafi pracować 18h dziennie.”

Anioł podszedł bliżej i dotknął kobiety.

“Ale uczyniełeś ją taką miekką, Panie.

Jest miekka” – powiedział Pan. Lecz uczyniłem ją także silną. Nie wyobrażasz sobie nawet, co potrafi znieść i ile pokonać.

Czy ona potrafi myśleć?” Zapytał anioł.

Pan odpowiedział:

“Nie tylko potrafi ona myśleć, ale potrafi przekonywać i pertraktować.

Anioł dotknął policzka kobiety…

“Panie zdaje się, że to dzieło przecieka! Zbyt dużo nałożyłeś ciężarów.”

“Ona nie przecieka… To łza” poprawił Pan anioła.

“Łza? A co to to takiego?” zapytał anioł.

Pan odpowiedział:

“Łzy są jej sposobem wyrażania smutku, wątpliwości, miłości, samotności, cierpienia i dumy.”

To zrobiło duże wrażenie na aniele.

“Panie jesteś geniuszem. Pomyślałeś o wszystkim. Kobieta jest naprawdę cudowna!” 

Rzeczywiście jest!

Poczucie własnej wartości

 Kobieca siła

Kobieta posiada siłę, która zadziwia mężczyznę. Potrafi ona radzić sobie z kłopotami i dźwigać ciężkie brzemię. Ma w sobie szczęście, miłość i przekonania. Uśmiecha się, gdy chce jej się krzyczeć. Śpiewa, gdy chce jej się płakać. Płacze, gdy jest szczęśliwa i śmieje się, gdy się boi. Walczy o to w co wierzy…

Sprzeciwia się niesprawiedliwości. Nie akceptuje “NIE” jako odpowiedzi, kiedy widzi lepsze rozwiazanie. Daje z siebie wszystko, żeby jej rodzinie dobrze się wiodło…

Zabiera swoją przyjaciółkę do lekarza, kiedy się o nią martwi. Jej miłość jest bezwarunkowa. Płacze kiedy jej dzieci odnoszą sukces.

Jest szczęśliwa, kiedy wiedzie się jej przyjaciołom. Cieszy się, kiedy słyszy o narodzinach czy weselu.

Boli ją serce, kiedy umiera ktoś z rodziny lub bliski przyjaciel. Ale znajduje siłę, żeby żyć dalej…

Wie, że pocałunek i przytulenie mogą uzdrowić złamane serce. Ma tylko jedną wadę..

Zapomina ile jest Warta…


Przypowieść Autor Nieznany

Zapraszam do mojej oferty. znajdziesz tam terapie; dla klientów indywidualnych, biznesowych, terapie dla sportowców, terapie dla dzieci, a także stricte dla kobiet – świadoma kobieta.

 

 

 

Jeśli podobał ci się post, pzrekaż go dalej. Może inni też potrzebują tych słów