Jak uwolnić ból i odzyskać radość i spełnienie

Jak uwolnić ból i odzyskać radość i spełnienie

Jak uwolnić ból i odzyskać radość i spełnienie?! Jak możemy sobie pomóc aby przebrnąć, przez trudne chwile i przetrwać przeciwności losu?! Są to pytania, na które wielu z nas szuka odpowiedzi…

Błogosławieństwo tkwiące w każdej sytuacji…

W trakcie życia doświadczamy różnych momentów; smierć ukochanej osoby, ciężka choroba, wypalenie zawodowe, strata pracy, rozstanie z bliską osobą i wiele innych. Skupiamy się wówczas na bólu i nie dostrzegamy nauki płynącej z danej sytaucji. Dopiero po czasie, gdy ochłoniemy z emocji, zauważamy, że tak naprawdę to było dla nas dobre.

Często  ludzie wspominając, tego typu wydarzenia, mówią: „To był trudny czas, ale tak naprawdę zaprowadził mnie dalej”. Często, gdy słyszymy coś w stylu „Tamto rozstanie pozwoliło mi spotkać wspaniałego człowieka, z którym dziś dzielę swoje życie”. „Gdyby mnie wówczas nie zwolniono, nigdy nie odnalazłbym swojego prawdziwego powołania”. „Gdyby nie rozwód, nigdy nie przejrzałbym na oczy”. „Gdyby nie choroba, nigdy nie doceniłbym  własnego zdrowia”. „Wypadek uświadomił, jak jest ważne życie”.

Jak uwolnić ból i odzyskać radość życia?

Czy możesz powiedzieć cos podobnego? Co w Twoim życiu było bolesne, okazało się jednak prawdziwym błogosławieństwem?

Twoje ćwiczenia Ho’oponopono

Opisz w trzech zdaniach jedno ze swoich życiowych doświadczeń, za które nie potrafiłeś okazać wdzięczności. Usiądź proszę wyprostowany na krześle, tak aby twoje nogi dotykały ziemi (nie krzyżuj ich). Rozluźnij się i zacznij oddychać głęboko. Wdech i wydech. Po kilku oddechach zadaj sobie pytanie: „Gdyby istniało coś, za co mógłbym być w tej sytuacji wdzięczny, to co by to było”?

Zanotuj pierwszą odpowiedź, która pojawi się w twoim sercu.

Twoja medytacja Ho’oponopono

Przykro mi, że do tej pory koncentrowałam/ łem się jedynie na braku, który zauważyłem w tej sytuacji. Teraz to sobie wybaczam. Podejmuje też w tym momencie decyzję, aby dostrzegać wszelkie dobrodziejstwa, którymi obdarza mnie życie. Kocham siebie. Kocham ciebie. Dziękuje za zrozumienie, dziękuję za cud. Dziękuje za…

Jak uwolnić ból i odzyskać radość i spełnienie

Więcej: „Ho’oponopono” Urlich Duprree, Andrea Bruchacova

Jeśli chcesz poszerzyć swoją świadomość zapraszam do moich zakładek oferta i terapie. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

 

Jeśli podobał ci się post, pzrekaż go dalej. Może inni też potrzebują tych słów