Czy życie jest iluzją

Czy życie jest iluzją?

Czy życie jest iluzję?

Czy życie jest iluzją? Czy życie realne w społeczeństwie jest największą fikcją jaką znamy? Co powoduje, że tkwimy w miejscu i nie widzimy wyjścia z sytuacji? Prawda jest taka, że czasem sami się oszukujemy, a stosowane mechanizmy obronne przesłaniają nam oczywistą prawdę. Niestety najwieksze iluzje tkwią właśnie tam, gdzie ludzie są najbardziej przekonani o realności i niepodważalności.

“Czasem zdaje mi się, że istnienie jest powszechną halucynacją ludzkości”

Wielowymiarowe życie

Kto tworzy Twoją rzeczywistość?

Czy twoją rzeczywistość tworzą ludzie, z którymi masz kontakt? Czy może twoje dziedzictwo i dramaty rodzinne? A może ci, którzy ustalają jakieś zasady? Prawdą jest, że nie zależnie czy mamy na myśli swoją duchową, emocjonalną, mentalną czy fizyczną rzeczywistość – TY sam jesteś twórcą. I tworzysz ją nie przez czynności, które wykonujesz, ale poprzez swoją percepcję i nastawienie. Może się wydać, że to inni tworzą rzeczywistość, ale oni tylko odzwierciedlają dla ciebie rzeczywistość, którą ty sam zdecydowałeś się postrzegać.

W związku z tym, która część CIEBIE tworzy rzeczywistość? Czy to Twój zraniony dziecięcy aspekt? Twoja jaźń ofiary? Twoja suwerenna Boska Jaźń?

Kiedy zdasz sobie sprawę, że każdy aspekt twojej egzystencji jest twoja własnością i gdy uznasz, że faktycznie jesteś twórcą absolutnie wszystkiego – przestajesz być ofiarą. Stajesz się Mistrzem swojego życia.

Czy życie jest iluzją

Więcej; „Inspiracje Nowej Świadomości” Jean Tinder

Jeśli chcesz poszerzyć swoją świadomość zapraszam do moich zakładek oferta i terapie. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Jeśli podobał ci się post, pzrekaż go dalej. Może inni też potrzebują tych słów