Jak uwolnić ból i odzyskać radość i spełnienie

Czym jest akceptacja?

Czym  jest akceptacja?! Kiedy mówimy o akceptacji nie mamy  na myśli unikania problemu czy ucieczki przed nimi. Wręcz przeciwnie, akceptacja  umożliwia nam znalezienie odpowieniego rozwiązania i ujrzenia jasnej strony danej sytuacji…

“W codziennym życiu czesto marnujemy mnóstwo energii, zaprzeczając i sprzeciwiając się temu, co i tak już jest faktem. Kiedy to robimy, tak naprawdę, próbujemy zmusić sytuację, aby była taka, jak chcemy, co tylko wywołuje dalsze napięcie. W ten sposób blokujemy sobie możliwość pozytywnej zmiany. Zdarza się, że jesteśmy tak zajęci zaprzeczaniem, zmuszaniem się i szamotaniem, że zostaje nam mało energii na zdrowienie i rozwój, a jej resztki możemy rozproszyć przez brak świadomości i intencjonalności”   

Jon Kabat-Zinn

To co odpychasz, będzie na Ciebie napierać

Kiedy coś odpychasz,  czy odrzucasz to co czujesz, albo próbujesz się zmusić, aby coś zrobić – to zawsze będzie z powrotem napierało na Ciebie. To podstawowe prawo fizyki i prawo energii.

Jeśli odpychasz albo tłumaczysz w sobie złość czy strach, który odczuwasz, wrócą do Ciebie jeszcze z jeszcze większą mocą. Gdy próbujesz zmienić siebie siłą woli – to, co chcesz zmienić zintensyfikuje się i ugruntuje jeszcze bardziej. Jeśli próbujesz zmienić świat, on będzie Cię odpychał i starał się zmienić Ciebie.

Czym jest akceptacja

Akceptuj wszystko takim jakie jest

Pozwól, aby Twoje uczucia Cię wypełniły. Czuj je zamiast im zaprzeczać, odsuwać na bok albo ignorować, uznając za bolesne albo bezsensowne. Nie próbuj być kimś innym lub robić coś innego, lecz raczej daj sobie akceptacje, której tak desperacko szukałeś. Zamiast zmieniać świat, przyjmij wszystko takim jakie jest. Szanuj wybory każdego człowieka, włączając w to siebie. To jest prawdziwe Współczucie.

Kiedy całkowicie zaakceptujesz wszystko takim jakie jest, nic nie będzie stawiało Ci oporu.


Więcej; „Inspiracje Nowej Świadomości” Jean Tinder

Zajrzyj do zakładki moja oferta oraz terapie, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Jeśli podobał ci się post, pzrekaż go dalej. Może inni też potrzebują tych słów