Odwaga bycia sobą

Odwaga bycia sobą

Czym jest odwaga bycia sobą? Czy potrafisz odpowiedzieć na te pytanie? Czy czujesz się wewnętrznie wolny? Ile czasu poświecasz każdego dnia na realizowanie swojej pasji? Co sprawia, że chcesz żyć i czujesz ciepło w sercu? Czy potrafisz żyć pełnią życia?

Odwaga bycia sobą

“Autentyczność jest zbiorem decyzji, które podejmujemy każdego dnia. To decyzja, aby się pokazać i być prawdziwym. Decyzja, aby być szczerym. Decyzja, aby pozwolić innym ujrzeć nasze prawdziwe ja.” 

Brene Brown
Odwaga bycia sobą

Co byś wybrał, gdybyś nie musiał trzymać się żadnych reguł i norm?

Wszyscy mamy wewnętrzne zasady i sposoby kontrolowania siebie – reguły, których nauczyli nas rodzice; przekonania (na temat Boga, zycia, innych ludzi, nas samych), które zaakceptowaliśmy po drodze; a nawet nieświadome przyzwyczajenia i nawyki pochodzące z zamierzchłej przeszłości.

Zrób listę tych wzorców, sposobów, rzeczy, którymi kontrolujesz siebie, swoje ciało, umysł, swoją ekspresję. Przyjrzyj ją i wybierz ponownie – świadomie.

Co by się stało, gdybyś porzucił każdą regułę którą w sobie nosisz? Czy możesz zaufać, że jakikolwiek wybór współbrzmiący z twpoim sercem jest najdoskonalszym właściwym wyborem?

Co byś wybrał, gdyby ludzie i tak myśleli, że jesteś głupi albo szalony?

Czasami ludzie boją się odmienności i zmiany. I może to być dla nich prowokujące i denerwujące, że ktoś inny żyje poza masową świadomością, ignorując oczekiwania oraz lekceważąc ogólnie przyjęte normy.

Kiedy podążasz za swoim sercem i wybierasz własną radość, inni ludzie mogą Cię osądzić jako głupiego, szalonego, zagubionego a nawet złego. Czy posłuchasz ich systemu przekonań i lęków, czy własnego wewnętrznego przewodnictwa? To, co inni myślą na twój temat – to kompletnie nie Twoja sprawa!

Odwaga bycia sobą

Więcej; „Inspiracje Nowej Świadomości” Jean Tinder

Zajrzyj do moich zakładek oferta terapie, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Jeśli podobał ci się post, pzrekaż go dalej. Może inni też potrzebują tych słów